Marsz, marsz Polonia!

Restauracja Kresowa ma zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowy koncert w dniu 11 listopada. Gdy w 1918 r Polska odzyskiwała niepodległość był to czas niesamowitego szczęścia, wzruszenia i świętowania. Po 123 latach zaborów, nasza Ojczyzna odzyskała to , o co walczyli nasi dziadkowie i pradziadkowie – wolność narodową.

Obecne pokolenie nie zna trudów, znojów jakie przeszły wygasłe już pokolenia w nieustającej walce o tożsamość narodową. Bez gruntownego przestudiowania historii Polski, nie jest w stanie pojąć odwagi własnych dziadków i babć, którzy 11 listopada ronią łzy wzruszenia słysząc Mazurek Dąbrowskiego.

Tradycyjnie już o godzinie 19.00 11 listopada przy ulicy Ogarnej 12 w lokalu restauracji Kresowej rozpocznie się wydarzenie głęboko patriotyczne, mające poprzez muzykę połączyć wszystkie pokolenia w jedno. Zagrają dla Państwa takie osobistości jak Wojciech Winnicki - wybitny tenor i wychowanek Akademii Muzycznej w Gdańsku, który uczystniczył w wielu koncertach muzyki kantatowo-oratoryjnej w Polsce i za granicą, Łukasz Matyka – stypendysta Starosty Powiatu Przasnyskiego, absolwent Akademii Muzycznej i wybitny klarnecista występujący z Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie, Walenty Wojciechowski wirtuoz akordeonu, który z wyróżnieniem ukończył Konserwatorium Muzyczne we Lwowie oraz Marianna Banias, utalentowana  skrzypaczka, która naukę gry rozpoczęła  jeszcze na Ukrainie a obecnie w Akademii Muzycznej w Gdańsku na studiach magisterskich doskonali swe umiejętności.

Wstęp wolny.W wyjątkowym koncercie chcemy wszystkim Państwu przypomnieć czym jest Polskość. Tym, którzy datę 11 listopada kojarzą tylko z lekcji historii w szkole podstawowej, chcemy pokazać co zawdzięczają poprzednim pokoleniom i uzmysłowić iż polskość to duma i wyróżnienie.

Zapraszamy, Tatiana i Marek  Otwinowscy,  właściciele restauracji Kresowej.